5 Tips Tuesday: Jak skutecznie uczyć się słówek?

Nauka nowego słownictwa wydaje się być dosyć prosta. W przeciwieństwie do gramatyki, gdzie trzeba zrozumieć zastosowanie i rozmaite konstrukcje gramatyczne, słówek wystarczy się tylko nauczyć na pamięć. Takie podejście może się sprawdzić, jeżeli np. uczymy się na test z j. angielskiego i musimy szybko wkuć kilkadziesiąt słówek. Gorzej jednak jeśli chcemy aby te słówka zostały z nami na dłużej. Jak tego dokonać? Oto nasze wskazówki:

Zobacz artykuł

5 Tips Tuesday: Co zrobić, by przestać być wiecznie początkującym?

W poprzednim wpisie odpowiadaliśmy na pytanie: Jak wrócić do nauki języka po dłuższej przerwie? W takiej sytuacji często musimy zaczynać naukę od nowa.  Wiele osób jednak deklaruje, że ma już kilka takich powrotów na koncie i stale wraca do punktu wyjścia. Jeżeli właśnie dla Was nauka języka obcego zdaje się nie mieć sensu, bo stale musicie zaczynać od nowa, to na pewno dopadło was piętno wiecznie początkującego!  Dziś więc skupimy się na tym, co zrobić, aby wydostać się z tego błędnego koła i w końcu przenieść się na wyższy level.

Zobacz artykuł

5 Tips Tuesday: Jak wrócić do nauki języka obcego po (dłuższej) przerwie?

Każdy, kto próbował wrócić do nauki języka obcego po dłuższej przerwie wie, że nie jest to łatwe zadanie. Często okazuje się, że znane kiedyś dobrze zasady gramatyczne oraz słownictwo odeszły w niepamięć, co powoduje zniechęcenie do podjęcia jakichkolwiek starań. Nie warto jednak poddawać się tuż przed startem! To, co kiedyś umieliśmy prawdopodobnie jest nadal gdzieś w otchłani naszego umysłu, musimy tylko spróbować się tam dostać. Ale od czego by tu zacząć? Przedstawiamy 5 wskazówek, które pomogą w nauce języka po przerwie.

Zobacz artykuł

Fakty i mity o nauce języków obcych

Jest wiele opinii dotyczących nauki języków obcych – do nauki języków trzeba mieć specjalne zdolności, żeby dobrze mówić trzeba uczyć się za granicą, na naukę nigdy nie jest za późno, itp. Co jest faktem, a co mitem? Zapraszamy do lektury.

Zobacz artykuł